Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
jeep (1723 niezalogowanych)
148 Postów
Zuzia Ce
(Sus)
Stary wyjadacz
piątek napisał:
ale pamiętaj, że lekarza masz prawo wybrać sobie sama

Ze niby ja odswiezylam temat tak ;]?

Co Ty mi chcesz udowodnic, ze to JA sie czepiam? Czep sie tramwaja, szczegolnie jak nie masz racji ;p
Zgłoś wpis
2 Posty
Krystian :)
(kris28)
Początkujacy
ubezpieczenie musisz zalatwic sobie sama bo to nie nalezy do niczyjego oboawiazku, ani pracodawcy ani zadnego posrednika. Musisz to zalatwic w ciagu 4 miesiecy od momentu zameldowania sie w przeciwnym razie mozesz dostac rachunek za wszystkie miesiace przez ktore go nie oplacalas + 10% za kazdy miesiac. Ubezpieczenie w holandii jest OBOWIAZKOWE!!!! Najpopularniejszy chyba jest CZ ale to od Ciebie zalezy jaka firme sobie wybierzesz. Koszty praktycznie sa wszedzie takie same kwesta tylko tego co masz zawarte w tych kosztach. "Basic" kosztuje ok 85 euro miesiecznie z czego jesli nie kozystasz z ubezpieczenia w kwietniu rozliczasz sie podobnie jak z podatku z czego otrzymujesz roczny zrwot (ok 47% tego co zaplacilas za kazdy miesiac to tez zalezy ile kozystalas z ubezpieczenia). Po roku mozesz zglosic do firmy ubezpieczeniowej ze chcesz ten zwrot otrzymywac co miesiac. Najlepiej zglosic sie z tym do jakiegos biura ktore Ci w tym pomoze bo na poczatku ciezko sie polapac. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Moze to i przeterminowany news, ale rzeczywiscie radze placic ubezpieczenie z chwila zameldowania. Jesli nie - wiaze sie to z finansowymi problemami. Zaplata wstecz plus kara. Nie ma od tego ucieczki. Niestety. Wszystko w ramach prawa. Nie pomoga odwolania.

Radze dobrze przeczytac umowe o prace, nawet te male literki.
Proste.

Pozdrowionka.
Zgłoś wpis
148 Postów
Zuzia Ce
(Sus)
Stary wyjadacz
mozesz dostac rachunek za wszystkie miesiace przez ktore go nie oplacalas + 10% za kazdy miesiac. Z tego co ja wiem to to jest 130% a nie 10%...

Moze to i przeterminowany news, ale rzeczywiscie radze placic ubezpieczenie z chwila zameldowania. Jesli nie - wiaze sie to z finansowymi problemami. Zaplata wstecz plus kara. Nie ma od tego ucieczki. Niestety. Wszystko w ramach prawa. Nie pomoga odwolania.

Radze dobrze przeczytac umowe o prace, nawet te male literki.
Proste.

Pozdrowionka.


Czemu przedterminowy? To juz sie dzieje, ludzie placa i placza.
A co ma do tego umowa o prace? Moze cos przegapilam bo nie kminie :/
Zgłoś wpis
289 Postów
Krzysztof Chojnacki
(Ród Polaków w Rotterdam)
Doświadczony forumowicz
Moja kobieta nie płaciła żadnej kary , było jakieś 3 miesiące(od meldunku) do spłaty do tyłu i tyle nic extra
Zgłoś wpis
148 Postów
Zuzia Ce
(Sus)
Stary wyjadacz
Bo na ubezpieczenie sa 4 miesiace od zameldowania sie w Holandii. Dopiero po tym czasie moga nalozyc na Ciebie kare.

Btw sprostowanie:
Czemu przedterminowy? To juz sie dzieje, ludzie placa i placza.

pomylka, przeczytalam przedterminowy zamiast przeterminowany ;]
Zgłoś wpis


Bliżej nas